Darmowa dostawa od 150,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sukienki turniejowe pierwszy krok

2021-11-25
Sukienki turniejowe pierwszy krok
STROJE TURNIEJOWE DO TAŃCA TOWARZYSKIEGO

Co to jest sukienka turniejowa dla dziewczynki pierwszy krok?

Sukienka pierwszy krok jest pierwszą turniejową sukienką dla dziewczynek w wieku od 7 do 11 lat. To właśnie w niej młoda adeptka tańca będzie prezentować się na zawodach. Stroje turniejowe powinny łączyć stosowność do wieku oraz wygodę i bezpieczeństwo. Zgodnie z odgórnymi wymaganiami pierwsza sukienka turniejowa dla dziewczynki jest elegancka, lecz jednocześnie szlachetnie skromna. Nieco bardziej wymyślne rozwiązania stają się dozwolone w kolejnych klasach wiekowych i tanecznych. O tym, jak wyglądają stroje taneczne turniejowe dla juniorów dowiesz się z kolejnego artykułu.

Jak uszyć sukienkę turniejową pierwszy krok?

To, jaki powinien być taneczny strój, jest ujęte w przepisach Federacji Tańca Sportowego lub Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Od tego, do którego z zrzeszeń należy dziecko, zależy to, jakie sukienki turniejowe należy kupić.

Polskie Towarzystwo Taneczne (PTT) to stowarzyszenie kulturalno-sportowe będące członkiem zwyczajnym PKOl. Jego misją ją jest promocja tańca w społeczeństwie oraz organizacja tanecznego współzawodnictwa. Wedle PTT do obu stylów tańca obowiązuje ten sam strój. Może być on kombinacją czarnej spódnicy i białej bluzki/t-shirtu lub prostą jednobarwną sukienką z majtkami w tym samym odcieniu, w grę wchodzi także trykot z przymocowaną do niego spódniczką. Spódnica może być skrojona z 1 do 3 półkoli, powinna być gładka bądź plisowana. Chociaż kreacja nie może posiadać wykończeń w postaci fiszbin lub żyłek, można wzbogacić ją kolistą halką pozbawioną ozdób. Sukienka turniejowa pierwszy krok nie może sięgać powyżej 10 cm nad kolanami, nie powinna jednak sięgać poniżej końca kolanowej rzepki. Towarzyszące jej majtki muszą zasłaniać bieliznę.

Federacja tańca sportowego (FTS) jest związkiem sportowym oraz członkiem World DanceSport Federation. Główne cele FTS to organizacja i rozwój aktywności korzystnie oddziałującej na fizyczną sprawność dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również popularyzacja, promocja i rozwój tańca – ze szczególnym uwzględnieniem tańca sportowego. Sukienki turniejowe zgodne z zaleceniami FTS odpowiadają wytycznym stowarzyszenia PTT, z tą różnicą, że dozwolone jest wykończenie spódniczki ukrytą w materiale krynoliną. Fantazyjne godety i kliny nie powinny być obecne w turniejowych strojach reprezentantek.

sukienka turniejowa pierwszy krok dla dziewczynki do tańća towarzyskiego JM Justyna Makowska

Sukienka pierwszy krok z weluru

Może i Tobie przypadnie do gusu...

Turkusowa sukienka turniejowa
ALICE

sukienka turniejowa pierwszy krok dla dziewczynki do tańća towarzyskiego JM Justyna Makowska
sukienka turniejowa pierwszy krok dla dziewczynki do tańća towarzyskiego, JM Justyna Makowska

Ecru sukienka turniejowa
JULKA

Jakie materiały na sukienkę pierwszy krok?

Odpowiedni fason i długość to nie wszystko. Sukienka do tańca towarzyskiego pierwszy krok powinna być uszyta z określonych materiałów. Nie mogą być one ani przezroczyste, ani metaliczne. Rekomendowanym wyborem są wyróżniające się elastycznością dzianina i lycra, szlachetny aksamit oraz welur. Wytycznym podlega również kolorystyka. Dozwolone są wszystkie odcienie, z wyjątkiem koloru cielistego – tzw. „skin” – jednak należy pamiętać o tym, że sukienka turniejowa dla dziewczynki musi pozostać w całości w jednym kolorze.

sukienka turniejowa pierwszy krok dla dziewczynki do tańća towarzyskiego, JM Justyna Makowska

Sukienka turniejowa pierwszy krok Justyny Makowskiej

Początek każdej przygody często kształtuje jej dalszy przebieg i właśnie dlatego sukienka turniejowa pierwszy krok jest czymś tak istotnym dla początkującej tancerki. Chociaż przy projektowaniu tego typu kreacji konieczne jest przestrzeganie odgórnych wymogów, tak samo ważne jest to, by młoda dama czuła się naprawdę pięknie w swojej nowej sukience. Właśnie taką filozofią kieruje się Justyna Makowska.

welurowa sukienka turniejowa, sukienka turniejowa pierwszy krok dla dziewczynki do tańća towarzyskiego, JM Justyna Makowska

Zaprojektowana przez nią welurowa sukienka turniejowa to połączenie zgodnego z przepisami praktycznego body i doskonale układającej się spódnicy wykończonej krynoliną. Starannie dobrany welur dyskretnie załamuje światło, dodając uroku prostemu, ponadczasowemu fasonowi. W takiej kreacji każda dziewczynka poczuje się jak księżniczka i mistrzyni tańca. A jeśli poszukujesz wyjątkowo uniwersalnych rozwiązań, spodoba Ci się też pełna wdzięku turniejowa sukienka z wysokiej jakości lycry. Kreację podzielono na wygodne i doskonale przylegające body oraz spódnicę z klinami i krynoliną. Model tak samo dobrze spisze się na zajęciach, jak i na turnieju.

sukienka turniejowa pierwszy krok dla dziewczynki do tańća towarzyskiego JM Justyna Makowska

Projektowanie sukienek pierwszy krok w pracowni JM

Zapraszamy do kontaktu, jeżeli jesteś zainteresowana, aby to nasza pracownia wykonała dla Ciebie indywidualny projekt sukienki do tańca towarzyskiego. Napisz do nas pod e-maila: design@justynamakowska.com lub zadzwoń do pracowni pod numer +48 784 991 893. Jesteśmy dla Ciebie i z chęcią wykonamy dla Ciebie projekt turniejowy!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021

Polecane

pixel